Erdély csodás tájain
2024. szept. 24.
Garantált indulás1 szabad hely foglalható! (112-es ülés)
idegenvezető: Lukács Attila
1. nap: Kapuvár – Nagyvárad – Királyhágó - Kolozsvár
Korai indulás után és határátkelés után első megállónk Nagyvárad. Látogatást teszünk a Székesegyházban, majd sétálunk a székesegyház kertjében érintve a Szent László szobrot, a Püspöki palotát, majd a Kanonok sort. Ezután bejutunk a Szent László király által alapított város főterére, ahol látjuk a Fekete Sas palotát, a Városházát, illetve a Holdas templomot. Ezután a Királyhágón át folytatjuk utunkat Erdély belseje fele, majd megérkezünk Kolozsvárra, ahol elfoglaljuk szállásunkat, vacsora a szállodában.
2. nap: Kolozsvár – Szovátafürdő - Székelyudvarhely
Reggeli után Kolozsvár belvárosát keressük fel, ahol városnéző sétánk során megtekintjük a Házsongárdi temetőt, a Mátyás szoboregyüttest, érintjük a Szent Mihály templomot, valamint Mátyás király szülőházát. A városnézést követően utunk Székelyföldre vezet, ahol első megállónk a sóvidéki Szovátafürdő lesz. Itt sétálunk a világhírű Medve-tó partján, ami egy heliotermikus tó és egyedi a Földön. Innen utunk Székelyudvarhelyre vezet, ahol megismerkedünk Székelyföld történelmi, társadalom- és művelődéstörténeti központjával. Rövid sétánk során látjuk a város főterét, Szoborparkot és a Patkót. Szállásfoglalás, majd vacsora.
3. nap: Csíkszereda - Gyilkos-tó – Békás-szoros
Reggeli után utunk Csíkszeredába vezet, ahol felkeressük a város egyik nagy látványosságát a Mikó várat, ami ma a Csíki Székely múzeumnak ad helyet. Ezután a Gyergyói-medencén keresztül felkapaszkodunk az 1250 m magas Pongrácz tetőre, ahonnan pazar kilátás tárul az utazó elé. A délutánt a Békás-szorosnál és a Gyilkos-tónál töltjük, amelyek a csodálatos látnivalóik sokaságával Székelyföld természeti csodái közé tartoznak. Este visszautazás a szállásra, vacsora.
4. nap: Máréfalva - Madarasi Hargita, 1801 m
Ezen a napon a természeté a főszerep, a székelyek szent hegyére látogatunk el, a Hargitára. Útközben megállás Máréfalván, ahol megismerkedünk a festett székelykapukkal. Ezután egyedi élményben lesz részünk, ugyanis traktor segítségével a szabad levegőn utánfutóra szállva jutunk fel a Madarasi Hargita menedékházhoz, ahonnan egy 45 perces közepesen nehéz gyalogtúra keretén belül jutunk fel az 1801 méter tengerszint feletti magasságon meghúzódó Madarasi Hargita csúcsra. Visszatérve a hegycsúcsról finom ebéd fogad minket a természetben, gyönyörű panoráma kilátással. Késő délután jutunk vissza a szállásunkra, vacsora.
5. nap: Csíksomlyó - Alsócsernáton - Gelence - Kézdivásárhely
A reggelit követően utunk Csíksomlyóra vezet, a római katolikus vallás fellegvárába, ahol a csíksomlyói kegytemplomot tekintjük meg. Innen utunk Alsócsernátonba vezet, ahol a Haszmann Pál Néprajzi Múzeumot tekintjük meg. Az 1974-ben alakult helytörténeti és tájmúzeum törzsanyagát Haszmann Pál helytörténész és tanár magángyűjteménye képezi. A múzeumkertben van Jókai hársfája. Ezután Gelencére érkezünk, ahol megtekintsük a gyönyörű XIII. században épült több százéves Szent László freskókkal díszített Árpád kori római katolikus templomot. A nap utolsó programjaként délután a "vargák városába", Kézdivásárhelyre látogatunk, megismerkedünk a város főterével, múltjával. Visszautazás a szállásra, vacsora.
6. nap: Segesvár - Kapuvár
Korai reggeli után hazaindulás. Útközben Segesvárra látogatunk a szászok alapította városba. Látogatást teszünk a Világörökség részét képező középkori várnegyedben, a gyönyörű óratorony- és a bástyák által körülvett épületekben gyönyörködhetünk Ezután folyamatos utazás a Marosvásárhely – Kolozsvár - Nagyvárad - Kapuvár útvonalon.
Részvételi díj: 186.000 Ft/fő
Egyágyas felár: 46.000 Ft/fő
A részvételi díj tartalmazza:
az autóbusz költségei, szállás félpanzióval, kísérő idegenvezető díja, útlemondási biztosítás
A részvételi díj NEM tartalmazza:
belépődíjak, idegenforgalmi adó, BBP – Betegség-, baleset- és a poggyászbiztosítás. Ennek megkötése szerződéskötési feltétel. Ez alól kivétel, ha az utas írásban nyilatkozik, hogy rendelkezik utasbiztosítással az adott időszakra
Belépődíjak: kb.55 EUR/fő (tájékoztató jellegű ár)
Szállás: 3* szállodák /2 ágyas szobákban/
Ellátás: félpanzió (reggeli és vacsora)
Felszállási helyek, időpontok:
04.00 óra Sopron, Vasútállomás, Spar oldala parkoló
04.25 óra Fertőszentmiklós, Elkerülő buszmegálló
04.40 óra Kapuvár, Spar(volt Plus) parkoló
05.00 óra Csorna, Kórház előtti buszmegálló
05.30 óra Győr, Városháza oldala-járdasziget